רוצים לעבוד עם הטובים ביותר?

פנו אלינו לייעוץ

  עסקת קומבינציה

  עסקת קומבינציה בנדלן

  עסקת קומבינציה היא עסקה המתבצעת על ידי קבלנים או יזמים אשר מעוניינים להקים פרויקטים שונים כמו בנייני מגורים או מסחר על קרקע קיימת, כאשר בעל שטח מעניק לאותו קבלן או יזם חלק משטח הקרקע המצוי בבעלותו או את כל השטח עליו יבנה הפרויקט. במקרה זה, כאשר יסתיים פרויקט הבניה, יקבל בעל הקרקע חלק מוסכם מראש מנתח הפרויקט שהוקם על גבי הקרקע הפרטית שלו, כמו למשל דירה או מספר דירות חדשות בבניין דירות אשר נבנה על הקרקע בה הוא מחזיק.

  מדוע עסקת קומבינציה היא אטרקטיבית

  ישנו הבדל מהותי בין עסקת מכר חלקי לעסקת מכר מלא מבחינת המיסוי הקיים על העסקה. ישנן מספר סיבות לכך שעסקה מסוג עסקת קומבינציה עשויה להיות אטרקטיבית עבור קונים ומוכרים. הקונה נהנה לא רק מהשבחה של הקרקע שברשותו, אלא גם מנכס אשר מניב רווחים שחלק מהם מגיע אליו. בנוסף, במידה והקונה מקבל דירה בתמורה לקרקע (או חלק ממנה) אותה מכר, הוא פטור מתשלום מס רכישת דירה, כיוון שאיננו קנה בפועל את הדירה אלא קיבל אותה תמורה קרקע מלאה או חלקית. בנוסף, תשלום מס השבח מתבצע רק על חלק מהקרקע ולא על כולה, מה שמקטין את המחיר.

  חסרונות של עסקאות מסוג זה

  ישנם גם חסרונות פוטנציאליים לסגירת עסקת קומבינציה. לדוגמה, חוסר ודאות ביחס למועדים כמו מועד אספקת הדירה וקבלתה בפועל, ביחס לאיתנות הפיננסית והביצועית של היזם או הקבלן אשר יכולים לפשוט רגל במהלך הבניה, וגם ביחס לאיכות הבנייה. בכדי שתוכלו לקבל מידע וייעוץ לגבי עסקאות אלו, חשוב להתייעץ עם עורך דין הבקיא בדיני מקרקעין ובכל התקנות הקשורות לתחום. משרדה של עורכת הדין אביבה קלר, עורכת דין מנוסה לענייני נדלן ומקרקעין, ידע לענות לכם על כל השאלות הנוגעות לעסקאות קומבינציה, וללוות אתכם לכל אורך התהליך במקצועיות ואדיבות. צרו קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   דילוג לתוכן